Żywy Różaniec

To najstarsza grupa modlitewna naszej parafii, założona w 1984 r. Czasem ożywienia działalności Wspólnoty Żywego Różańca był Rok Jubileuszowy 2000. Na nowo odkryto rolę i potęgę tej maryjnej modlitwy, co miało wpływ na większą odpowiedzialność za życie parafii oraz za kult Matki Bożej szerzony w naszym Sanktuarium.

Modlitwa Wspólnoty Żywego Różańca nosi nazwę Żywego Różańca. Dwadzieścia osób tworzy tzw. Różę. Wyznaczoną dla siebie tajemnicę różańcową każdy odmawia przez cały miesiąc (codziennie jedna dziesiątka) i w ten sposób osoby te tworzą wspólnie cztery części: radosną, bolesną, chwalebną i światła. Po Mszy św. o godz. 8.00 w I niedzielę miesiąca następuje zmiana tajemnic. W naszej Parafii mamy 13 Róż.

Różom przewodzą zelatorzy odpowiedzialni za zmianę tajemnic, kompletność grupy, a także za systematyczne odmawianie całego różańca przez Różę. Spotkania Wspólnoty Żywego Różańca są w I poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00.

Róże odmawiają różaniec w naszym Sanktuarium codziennie po Mszy św. o godz. 7.00, oraz o godz. 17.30. Modlą się w intencjach papieskich oraz parafii.

Gdyby ktoś chciał przyłączyć się do naszej Wspólnoty Żywego Różańca, prosimy o kontakt z opiekunem duchowym lub osobą odpowiedzialną.

Anna Czyżniewska

Mieczysław Kożuch SJ tel.: 32/338-54-56