Koło Przyjaciół Radia Maryja

Pierwsze zebranie organizacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja w naszej parafii odbyło się 19 listopada 2000 r. o godz. 17:00 w auli Matki Boskiej Kochawińskiej. Przybyło wówczas 14 osób, w tym Przewodnicząca Biura Radia Maryja z Łabęd, z Parafii p.w. Św. Jerzego, p. Teresa. Na spotkaniu inaugurującym działalność Koła dokonano wyboru odpowiedzialnych za funkcjonowanie. Zostali nimi Marianna i Jan Rakoczy, Kazimiera Ziętek – skarbnik.

Opiekunami koła byli w kolejności: o. Stanisław Mrozek SJ, o. Wiesław Krupiński SJ, o. Zdzisław Rabka SJ, o. Paweł Brożyniak SJ, o. Marek Gawlik SJ. Obecnie rolę tę pełni o. Mieczysław Kożuch SJ.

Działalność ludzi zrzeszonych w Kołach Przyjaciół Radia Maryja pełni rolę służebną w misji ewangelizacyjnej tejże rozgłośni. Utożsamiamy się z programem i zadaniami Radia Maryja i TV Trwam w krzewieniu wiary, patriotyzmu i wartości narodowych. Spotykamy się 16-dnia każdego miesiąca na Eucharystii. Modlimy się we wspólnych intencjach z Rodziną Radia Maryja za Papieża, Kościół, Ojczyznę oraz rozwój ewangelizacji w kraju i na świecie. Po Mszy św. ma miejsce spotkanie formacyjne. Wspieramy Radio Maryja i wszystkie dzieła przy nim powstałe modlitewnie i finansowo.

Program działania Koła obejmuje:

– formację członków Koła poprzez modlitwę, czytanie czasopism i książek religijnych;

– budzenie zamiłowania do modlitwy różańcowej wśród dzieci, nieustanny różaniec w intencji Ojca św. i Ojczyzny;

– cotygodniowe spotkania modlitewno-formacyjne;

– raz w miesiącu Msza Św. w intencji Papieża, Ojczyzny, Radia Maryja, naszej parafii oraz rozwoju ewangelizacji w kraju i na świecie;

– organizowanie pielgrzymek;

– budowanie jedności naszej parafii poprzez włączanie się do wspólnych działań wszystkich grup.

Gdyby ktoś chciał się przyłączyć do naszego Koła prosimy o kontakt z opiekunem duchowym lub osobą odpowiedzialną.

 

Józef Uniowski

o. Mieczysław Kożuch SJ tel.: 32/338-54-56