OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07 MARCA 2021 r. 

 1. W naszym Sanktuarium może przebywać w górnym kościele 70 osób: mamy 55 miejsc siedzących i 15 miejsc na chórze oraz 20 osób w dolnym kościele. Nosimy maseczki, odkażamy dłonie, zachowujemy odstępy. Gdy w środku będzie maksymalna liczba wiernych to na schodach zostaną umieszczone tablice, aby już nie wchodzić do Sanktuarium.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – składka na Fundusz Inwestycyjno-Remontowy, za złożone ofiary na tacę i przelewem bankowym na konto parafii serdeczne Bóg zapłać. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Gorzkie Żale o godz. 17.00.
 3. W zakrystii jest do nabycia specjalne wydanie Gościa Niedzielnego w całości poświęcone św. Józefowi. Zapraszamy do lektury.
 4. Msza św. dla Róż Różańcowych w poniedziałek o godz. 16.30 w dolnym kościele.
 5. Od środy rozpoczynamy 9-dniową Nowennę do św. Józefa. Po Mszach św. wieczornych będziemy wypraszać potrzebne łaski za Jego wstawiennictwem.
 6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 19.00. Wprowadzenie do medytacji i adoracja Najświętszego Sakramentu będą w dolnym kościele.
 7. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci a o godz. 17.15 dla dorosłych.
 8. W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozważania, które usłyszymy, będą pochodziły z książek ks. Krzysztofa Grzywocza.  Autor był cenionym rekolekcjonistą, egzorcystą, terapeutą. Zginął w Alpach w 2017 r. Po adoracji i w niedzielę po Mszach św. będzie możliwość nabycia jego książki „Wybrane na drogę” w cenie 35 zł.
 9. Od przyszłej niedzieli Caritas parafialny będzie rozprowadzał po Mszach św. świece paschaliki.
 10. Msze św. w niedziele o godz. 14.30 i 19.30 przedłużamy do 28 marca.
 11. Wielkopostne Rekolekcje Parafialne rozpoczną się 20 marca od Mszy o godz. 18.00 i potrwają do 24 marca. Wygłosi je o. Dariusz Wiśniewski SJ, dyrektor Centrum Theotokos.
 12. Zakończyliśmy wycinkę drzew, które stwarzały największe zagrożenie oraz usunęliśmy trzy słupy elektryczne z parkingu, które zostały z czasów budowy. Koszt całości to 13690 zł.
 13. W zakrystii są do nabycia kartki z życzeniami na Wielkanoc.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Irena Labryga. Za nią i wszystkich naszych zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Drogim Parafianom życzymy zdrowia i potrzebnych łask

 

Kościoły jubileuszowe na czas obchodów Roku Świętego Józefa w diecezji gliwickiej od 1 lutego 2021 r. do 8 grudnia 2021 r.